Чи оплачувати за житлово-комунальні послуги під час карантину?

Чи оплачувати за житлово-комунальні послуги під час карантину? Дає роз"яснення директор Департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Івано-Франківської міської ради - Михайло Смушак.

До 1 липня 2020 року українців звільнили від пені за несвоєчасну оплату житлово-комунальних послуг. Але НЕ ВІД ОПЛАТИ за житлово-комунальні послуги.

Це означає, що під час карантину, якщо у нас не вистачає коштів, або немає можливості здійснити оплату з інших причин (наприклад,не виходячи з дому) – не оплачуємо і нам за це нічого не буде.

Але тільки на час дії карантину. По його закінченні - доведеться за отримані послуги розрахуватися. При цьому, якщо оплати не буде здійснено у визначений термін - почнеться нарахування й пені.

Також на час карантину люди, які отримують субсидії можуть не переживати за повну оплату. Якщо до карантину, у випадку заборгованості більше 340 грн. субсидія не надавалася до моменту її погашення, то зараз - буде надаватися незалежно від наявності заборгованості. Але знову ж таки, тільки на час карантину.

Субсидії та усі види соціальної допомоги, термін дії яких добігає кінця, перепризначатимуть автоматично.

Також уряд дозволив призначати житлові субсидії громадянам, які втратили роботу в період карантину. Для цього таким людям треба зареєструватися в службі зайнятості як безробітним.

Чи мав би уряд відмінити оплату за житлово-комунальні послуги на час карантину і фактично взяти таку оплату на себе? – Так! Але не шляхом прямої відміни, а шляхом надання адресної фінансової допомоги кожній людині.

При цьому, на мою думку, розмір такої фінансової допомоги сьогодні повинен становити не менше подвійної ставки прожиткового мінімуму в Україні (в середньому 4378 грн. на одну особу на місяць). Тоді люди матимуть можливість не тільки оплатити за житлово-комунальні послуги під час карантину, але й забезпечувати інші свої мінімальні потреби для виживання.

Client1
Client2
Client3
Client4
Client5
Client6
Client6